11 Şubat 2012 Cumartesi

MİM...Sade ve derin bloğunun sahibi 'deeptone' mimlemiş beni, teşekkür ediyorum:) Mimin konusu yakınımızda ,yanımızda, hayatımızda  olmasını istediğimiz 10 kişi.. kadınlar için 10 erkek, erkekler için 10 kadın..

İşte benim listem;


1. Gerard Butler -  Tanıyanlar bilir beni, bu adamı nasıl sevdiğimi..  gece filan ararlar seninkinin filmi var diye:) ama hep aynı filmdir dönen.. ihanetin bedeli.. geceleri kanal D açıksa kesin bu film vardır:) bu yaşıma kadar uğruna çığlık atacak bir ünlü bulamamıştım,  geç buldum ama bırakmam onu:) Türkiye’ye gelirse gidip havaalanında çığlık atma sözüm var kendime:)


2. Selçuk Erdem - Her karikatürünü ezbere bildiğim her gün bir karikatürüne gönderme yaptığımız, uzun yıllar yaşasın, daha fazla kitap çıkarsın diye dua ettiğim karikatürist…. Karikatüristler her zaman hayranlık duyduğum insanlardır. Böylesi mizah, zeka, yetenek, kültür her insanda kolay kolay bir araya gelmez..
3. Cem Yılmaz – “Her şey çok güzel olacak” filmi adıyla ablamla çok sessiz sinema oyunu kazanmışlığımız  var, yine mizah denince aklıma ilk gelen insan, zekası tartışılmaz… Ayrıca gördüğüm en kibar insanlardandır. Hayranıyım:)

4. Hans Zimmer - Filmlerde en önem verdiğim şey müzikleridir.. Bu müzikleri kimler yapıyor diye baktığımda en sevdiğim film müziklerini Hans Zimmer’ın yaptığını gördüm..

Inception,  Sherlock Holmes, Rango, Karayip Korsanları, Madagaskar, The Last Samurai, Gladyator, The Lion King… vs.. Fetih 1453’ün müzikleri de Hans Zimmer’dan mış…

Yaşarken günümüzü, sanki arakada fon müziği olması gerekir gibi gelir bana…
 ‘makarna nasıl olmuş hayatım!?’(cevabı beklerken) Rın rın rın… kalp ritmi.. filan olmalıymış gibi:) Hans Zimmer ve orkestrası olsa yanımda her anıma, her duyguma müzik yapsa mesela:)

5. Vedat Milor - O yesin ben izleyeyim, bu kadar keyifli yemek yenir mi? :) Ayrıca balığın 2 gün önce öğleden sonra tutulduğunu bilmesi, yediği kuzu etinden kuzunun yaşını bilmesi, NTV ‘deki programları, Milliyet’teki köşe yazıları beni mest eder:)

6. Dr. House -  Huysuz, orta yaşlı, zeki , dizinin sonuna kadar “bu sefer çözemiycek olayı” dedirtip insanı kıvrandıran, son anda en başta yapabileceklerini yapıveren ve hastalığı-sebebini çözüveren ”haaaus bu yaa tabi çözer” dedirten,  çok keyifle izlediğim dizi karakteri…seviyorum ama niyeyse:)

7. Barış Manço - Kol düğmeleri ve Cacık şarkılarından başka severek tekrar tekrar dinlediğim şarkısı olmamakla birlikte , çoğu şarkı sözünü okuduğumda bende çok derin hayranlık uyandıran çok güzel bir insandı… Ben onunla olan Türkiye’yi bu yaşımda da yaşamak isterdim..

8. Cem Adrian - Ses telleri normal bir insanın ses tellerinden 3 kat uzunmuş, ben onu dinlerken mest oluyorum.. seviyorum.. seviyorum..


9. Yılmaz Özdil - Türünün son örneklerinden.. harika gazeteci-yazar..

10.İsveçli tasarımcıListeyi özellikle ünlülerden oluşturdum, yoksa yakınımda olmasını isteyebileceğim herkesler yakınımda zaten:) daha çok hayran listesi gibi:) isteyen herkes mimlidir diyor vee herkese iyi haftasonu diliyorum:)4 yorum:

 1. Ecerim listene bayıldım, özellikle Selçuk Erdem, Vedat Milor ve Cem Yılmaz cevaplarına :)

  YanıtlaSil
 2. listen bende yapsam neredeyse aynı olacak türden.çok keyifli bir karma...

  YanıtlaSil
 3. heeey hepsi iyiler. cemler erdem butler hele hele.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Baştan sona hepsi çok başarılı insanlar. Ve hepsi haklarında yazdığın cümleleri görseler çok mutlu olurlardı; çok güzel anlatmışsın:)
  Not: Hepsi diye bahsettim ama isveçli arkadaşı tanımıyorum:)

  YanıtlaSil

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı